II Runda Pucharu Polski

19 - 23.08.2020r. Ustka

II Runda Pucharu Polski
Mistrzostwa Wybrzeża w Strzelectwie Sportowym
Ustka - 19 - 23.08.2020r.

Pragniemy poinformować, że nasz zawodnik Wojciech Knapik wystartował w zawodach II Rundy Pucharu Polski Mistrzostwach Wybrzeża w Strzelectwie Sportowym - Ustka 19 - 23.08.2020 r.

Wojtek startował w konkurencjach:

  • pistolet dowolny 60 strzałów na 50m (5,6mm), w której zajął 1-sze miejsce z wynikiem 540 punktów.
  • pistolet pneumatyczny MIX strzelany w parze „kobieta – mężczyzna”, czyli Beata Bartków-Kwiatkowska i Wojtek Knapik, po eliminacjach, załapali się do półfinału czyli do pierwszej ósemki, następnie wchodząc do finału i walki o złoto wygrali z parą z Zielonej Góry.
  • koronna konkurencja Wojtka czyli „pistolet pneumatyczny 60 strzałów na 10m” i tu celem było osiągniecie wyniku na klasę Mistrzowską, czyli minimum 578 punktów. Wojtkowi udało się uzyskać 580 punktów, co w eliminacji do finału to było najlepszym wynikiem. W finale spotyka się osiem najlepszych wyników z eliminacji i walka zaczyna się od zera (czyli każdy ma równe szanse). Finał to 24 strzały, lecz po 12-tym strzale odpada najgorszy, następnie co 2 strzały odpadają kolejno najgorsi zawodnicy, aż do wyłonienia dwójki walczącej o złoto. Po 24-tym strzale suma wyniku Wojtka Knapika i Grzegorza Długosza z Zielonej Góry była taka sama włącznie z dziesiętnymi. W barażu Wojtek wygrał różnicą 0,1 punktu zdobywając złoto.

Osiągnięcie przez Wojtka klasy Mistrzowskiej utrzymuje go w kadrze polski na kolejny rok i daje możliwość walki o kwalifikacje Olimpijską na Olimpiadę w TOKIO 2021r.

Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne zawody oraz serdecznie gratulujemy !!!

Image
Image
Image
Image
Image