1 - 2.10.2020 r. Wrocław

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn
w Strzelectwie Sportowym
Wrocław - 1 - 4.10.2020 r.

Kolejne zawody i kolejne sukcesy naszych zawodników. W dniach 1-4 października we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: pistolet i karabin. Zawodnicy KOBUDO Opole zajęli miejsca finałowe i zdobyli dwa medale.

Wojciech Knapik w konkurencji: pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn indywidualnie zdobył SREBRNY medal, Marceli Krzysztoń uplasował się na ósmym miejscu, a Marek Kmita na czterdziestej szóstej na osiemdziesięciu ośmiu startujących co daje dobry wynik.

Podsumowując wyniki naszych zawodników zająć okazało się, że nasza reprezentacja zajęła drużynowo trzecie miejsce, co dało im po brązowym medalu. W konkurencji: karabin 50 metrów leżąc reprezentował nas Andrzej Burda, który zajął miejsce zaraz za podium tracąc jedynie 0,5 punktu do pozycji medalowej. Wojtek Knapik wystartował jeszcze rekreacyjnie w dwóch konkurencjach: pistolet dowolny 60 strzałów na 50 metrów oraz pistolet centralnego zapłonu 30+30 strzałów na 25 metrów zajmując w obydwu konkurencjach siódme miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!