Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


Ogólnopolskie Seminarium Jiu-Jitsu PCJJ Goshin Ryu
w Pliszczynie

(Pliszczyn 24-25.04.2010)


W dniach 24 - 25 kwietnia 2010 roku grupa naszych przedstawicieli w składzie: Robert Bober, Norbert Bolik i Eryk Murlowski, jako zaproszeni goście brała udział w Ogólnopolskim Seminarium Jiu-Jitsu Goshin-Ryu w Pliszczynie. Seminarium odbyło się na obiektach sportowych Gimnazjum im. płk Wojciecha Kołaczkowskiego, na trzech polach tatami o łącznej powierzchni blisko 300 metrów kwadratowych, na których to prowadzone były równocześnie zajęcia, każde jednak o różnej tematyce i dostosowane do wieku i doświadczenia uczestników. Idea seminarium nawiązywała do Jubileuszu XX rocznicy powołania Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu, a także XX-lecia Lubelskiej Szkoły Jiu-Jitsu TSUBAME, która była organizatorem spotkania, prowadzona przez Andrzeja Kozyrę.

Do Pliszczyna przybyło kilkunastu czołowych instruktorów i przedstawicieli organizacji jujutsu w Polsce na czele z Dr Krzysztofem Kondratowiczem. Z zagranicznych gości przybył z Francji Philippe Floch - Prezydent International Modern Combat Federation. Wymienić tu należy jeszcze inne zaproszone osoby, biorące aktywny udział w seminarium (także udział w pokazach). Są to m.in.: Krzysztof Jankowiak - Bu Jutsu Kai Takeuchi Ryu z Namysłowa, Marek Rudzki - sekretarz PCJJ z Wrocławia, Stanisław Cynarski - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Aiki Jujitsu Tarnowa, Jacek Chęciński - koordynator PCJJ ds. szkolenia służb mundurowych ze Szczebrzeszyna, Paweł Nerć - Szkoła KLAN Shizoku Ryu Jiu-Jitsu z Modlina, Paweł Bomastyk - koordynator PCJJ z Gliwic, Oleksandr Gorbatiuk - sambo, Zbigniew Karalus - Instruktor Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych oraz Radosław Wiśniewski - koordynator PCJJ ds. szkolenia Straży Granicznej. W szkoleniu wzięło udział ponad stu uczestników, w większości najmłodsi uczniowie sekcji z Pliszczyna. Nie brakowało także funkcjonariuszy Straży Granicznej z sensei płk Markiem Woszczatyńskim na czele. Na uroczystości otwarcia tłumnie zjawili się przedstawicieli władz województwa, Miasta Lublin i Gminy Wólka oraz gospodarze szkolnego obiektu.

Nauczanie na seminarium przebiegało w bardzo miłej i pracowiciej atmosferze, co można wyczytać na stronie Lubelskiej sekcji: http://www.tsubame.p9.pl/strony/ogolnopolskie_pliszczyn_1.php

...Instruktorzy i goście - Krzysztof Jankowiak, Jacek Chęciński, Paweł Nerć, Philippe Floch, Eryk Murlowski i Oleksandr Gorbatiuk równie doskonale bawili się z najmłodszymi jak i ciężko pracowali w grupie mistrzowskiej. Z resztą, kto wie gdzie było trudniej. Nieoficjalny rekord pracowitości ale chyba i sympatii pobił Eryk Murlowski, który w ciągu całego seminarium prowadził zajęcia 5-krotnie. Trzykrotnie - Krzysztof Jankowiak, Philippe Floch, Paweł Nerć...

Dla uczestników i gości gospodarze seminarium w sobotnią przerwę obiadową przygotowali niespodziankę czyli poznanie historycznych atrakcji Lublina - wizytę na zamku i przejście średniowiecznymi podziemiami miasta. Do tego wszystkiego dopisała jeszcze pogoda.

Dziękujemy za zaproszenie




Powrót do listy

Eryk Murlowski


Poprzednia Strona   Strona domowa