Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


XXIX Gasshuku Yawara / Jutsu
(Białystok 16-18.09.2011)


W dniach 18-20 września 2011 roku w Białymstoku odbyło się kolejne, XXIX już seminarium Yawara / Jutsu po raz piąty zorganizowane w stolicy Podlasia przez sensei Zbigniewa Struka z Białostockiego Ośrodka Szkoleniowego "Shobukai". Zajęcia odbywały się w Sali Sportów Walki Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej. Zajęcia na seminarium prowadzili zaproszeni goście:

- Hanshi Terry Wingrove z Londynu, dyrektor techniczny IJJF z Londynu (posiadacz stopni: 9 dan Ju Jutsu, 9 dan Karate Jutsu, 3 dan Aikido, 3 dan Judo)

- Shihan Allan Ruddock (6 dan aikido) z Irlandii - dyrektor techniczny i Senior Irlandzkiej Organizacji Aikido, jedna z niewielu już osób, która nauki aikido pobierała bezpośrednio u twórcy tej sztuki - Morihei Ueshiba, będąc jego soto deshi

- Mistrz Ryszard Zieniawa (7 dan judo), legenda polskiego judo

W stażu wzięło udział ponad 90 uczestników - adeptów różnych sztuk i sportów walki z całego kraju oraz trzynastu przedstawicieli ośrodków naszego Centrum z Chrzelic (Sakura no Yama dojo) i Opola (Kobukan dojo).Główną formułą nauczania było przedstawienie przez sensei Terry Wingrove zasad i technik JUTSU. Zajęcia w wydzielonych grupach prowadzili także seniorzy: Adam Twardy, Eryk Murlowski, Zbigniew Struk oraz Waldemar Pschemus. W trakcie seminarium odbyło się spotkanie seniorów yawara i omówienie oraz ustalenie kolejnych szkoleń w Polsce w 2012 roku.

Z okazji kolejnego gasshuku z Terrym Wingrove w Białymstoku w sobotni wieczór odbyła się uroczysta kolacja dla zaproszonych gości w Folwarku Nadawki (oddalonego ok 6 km od centrum Białegostoku), którą zorganizował sensei Zbigniew Struk. W tym miejscu wielkie słowa podziękowania dla gospodarzy i głównych sponsorów spotkania, Państwa Lewoniewskich.Powrót do listy

Eryk Murlowski


Poprzednia Strona   Strona domowa