Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


III Seminarium Szkoleniowe służb mundurowych
(LO Puszcza Mariańska 1-2.09.2012)


W dniach 1-2 września 2012 w Puszczy Mariańskiej (LO im. Czesława Tańskiego) odbyło się III Seminarium Szkoleniowe - "Polska w dobie globalnego zagrożenia terroryzmem", dla funkcjonariuszy służb mundurowych w służbie stałej i przygotowawczej, pełniących służbę na posterunkach, placówkach oraz pododdziałach odwodowych, przeznaczonych do zadań związanych z przeprowadzaniem interwencji, zatrzymywaniem osób oraz przywracaniem naruszonego porządku publicznego. Nad szkoleniem honorowy patronat objęła Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie oraz Biura Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie. Szkolenie zaszczycił swoją obecnością Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia płk Wiktor Głowiak, który z zainteresowaniem obserwował część szkoleń i wykładów. Była obecna także Dyrektor LO w Puszczy M. mgr Urszula Matusiak, która objaśniła uczestnikom szkolenia historię współpracy ze służbami mundurowymi.

Organizatorami i pomysłodawcami szkolenia byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie: sierż. sztab. Radosław Skrobacz, sierż. sztab. Mariusz Bulzacki i sierż. Renata Trzcińska. Program szkolenia obejmował m.in. przeszukiwanie pomieszczeń pod kątem ujawniania ładunków wybuchowych, techniki interwencji, współdziałanie funkcjonariuszy podczas wykonywania czynności służbowych z przewodnikiem psa służbowego, taktyka czerwona, taktyka czarna, techniki strzeleckie (trening na jednostkach ASG, Pintball, strzelnica laserowa). Ponadto były nauczane techniki wykorzystywania miejsc wrażliwych na ciele człowieka, posługiwanie się pałką teleskopową oraz poznawanie technik wg systemu SYSTEMA, Kapap i Krav Maga. Dodatkowym ważnym elementem było poznawanie zasad pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. W seminarium wzięło udział kilkudziesięciu uczestników z całej Polski.

Zaproszonymi gośćmi (instruktorami) prowadzącymi zajęcia na szkoleniu byli: Milan Takać, Radosław Wiśniewski, Radosław Skrobacz, Mariusz Bulzacki, Dariusz Gawryś, Dariusz Kołodziej i Karol Zwierzchowski.

Z ramienia naszego Centrum techniki taiho yawara wg systemu Shinyo Shinden ryu yawara demonstrował Eryk Murlowski, któremu towarzyszyli asystencji – instruktorzy: Robert Bober, Piotr Wichłacz i Stanisław Gazda. Jednak nie tylko pomagali oni w prowadzeniu zajęć, sami też uczestniczyli w wielu innych zajęciach w ramach samodoskonalenia się.

Szkolenie przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Tu należą się szczególne podziękowania dla organizatorów, którzy zadbali nie tylko o dobre warunki dla uczestników szkolenia, ale także bardzo gościnnie przyjęli wszystkich zaproszonych gości. Wspólny grill i ciekawe rozmowy dopełniły tę atmosferę. Dodatkowe podziękowania należą się uroczym żonom organizatorów oraz kilku innym paniom, które przygotowały znakomite i pyszne przekąski (należy tu wspomnieć o bardzo pysznym cieście!).

Powrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa