Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


Warsztaty szkoleniowe jujutsu – Festiwal BUDO
(Racibórz 22.09.2012)


Dla miłośników japońskich sztuk walki weekend 21-23 września 2012 r był okazją do poznania kilku systemów japońskich sztuk walki, m.in. aikido i jujutsu. W sobotę w godzinach od 10:00 do 17:00 na arenie RAFAKO w Raciborzu (w trakcie Festiwalu BUDO) na trzech tatami eksperci z Niemiec, Belgii, Włoch, Bułgarii, Japonii i Polski zaprezentowali charakterystyczne elementy swoich szkół jujutsu, aikido, karate, (m.in. Hakko ryu, Okuyama ryu, Shinyo Shinden ryu). Były to tak zwane warsztaty praktyczne dla wszystkich zainteresowanych.

Jednym z prowadzących zajęcia na warsztatach był sensei Eryk Murlowski, prezes Centrum KOBUDO KENKYUKAI i zarazem przedstawiciel Shinyo Shinden ryu yawara. Z naszego centrum w warsztatach brało udział kilkunastu studentów i instruktorów. Byli to - Waldemar Pschemus, Robert Bober, Grzegorz Grinig, Bartosz Zawada, Piotr Wichłacz, Stanisław Gazda, Michał Rutkowski, Tomasz Klonowski, Beata Jończyk, Mirosław Cegła, Tomasz Hadzicki, Jerzy Wojtalik, Kazimierz Jarzycki, Mateusz Kawulok.

Nasi przedstawiciele mieli także możliwość poznania i potrenowania innych systemów jujutsu., np. Hakko ryu jujutsu z sensei Antonio Garcia 8 dan z Belgii, Okuyama ryu jujutsu z sensei Zenonem Liszkiewiczem 6 dan z Krakowa, Taijutsu z sensei Istvanem Kocisem 5 dan z Węgier czy też jujitsu z Hanshi Siegfriedem Lory 10 dan z Niemiec.
Powrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa