Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


Seminarium Szkoleniowe / BUDO BUSHI 2012
(Łącko k/Nowego Sącza 24.11.2012)


Miłośnicy sztuk walki mieli niezwykłą okazję w sobotę, 24 listopada w Łącku k/Nowego Sącza obejrzeć w akcji kilkudziesięciu mistrzów podczas Międzynarodowego Seminarium Sztuk Walki, połączonego z Galą Budo Bushi 2012. Spotkanie zakończyła uroczysta Gala wręczenia certyfikatów ze stopniami mistrzowskimi i tytułami dla grupy uhonorowanych gości.

W nowej hali sportowej swoje umiejętności zaprezentowali mistrzowie aikido, jujutsu, karate, kenjutsu, taekwondo oraz systemów Combat. W pierwszej części odbyło się seminarium, podczas którego uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, prowadzone na przemian przez kilkunastu mistrzów. Jednak najciekawsze były pokazy w wykonaniu zaproszonych mistrzów. Po części szkoleniowej rozpoczęły się pokazy rodem z Hollywood. Można było zobaczyć na własne oczy różne formy kata, techniki obrony przez jednym lub kilkoma przeciwnikami, walki na miecze oraz obezwładnianie napastnika uzbrojonego w pistolet lub nóż. Wielki aplauz zebrała grupa rozbijająca stosy pustaków oraz łamiąca różne deski i kije. Publiczności podobały się też bardzo pokazy młodych adeptów sztuk walki.

- To były niezwykle ciekawe prezentacje – mówi Janusz Klag, wójt Łącka i patron imprezy. – Zobaczyć w jednym miejscu tylu mistrzów, z naszym Stanisławem Majchrzakiem na czele, który był inicjatorem całego przedsięwzięcia, to było naprawdę fascynujące. Mnie cieszy to, że tylu młodych ludzi z naszej gminy uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez mistrza Majchrzaka i innych. Tu trzeba dodać, że cała impreza była przygotowana z okazji jego Jubileuszu XXX-lecia pracy trenerskiej.

Na jubileusz zostali także zaproszeni przedstawiciele naszego Centrum w osobach: Eryk Murlowski, Waldemar Pschemus, Robert Bober, Piotr Widera, Piotr Wichłacz i Krystian Wawrzynek. Niestety, z przyczyn technicznych dwie osoby nie dojechały. Nasi instruktorzy prowadzili zajęcia dla dwóch grup uczestników z technik Shinyo Shinden ryu.

Wszyscy zaproszeni przez jubilata przedstawiciele naszego centrum zostali uhonorowani pamiątkowymi podarunkami oraz potwierdzeniem swoich stopni mistrzowskich. Ponadto Prezes Centrum Eryk Murlowski otrzymał wyższe stopnie jak i potwierdzenie swoich stopni i tytułów w organizacjach międzynarodowych. Został też nominowany honorowym certyfikatem do prestiżowej galerii Hall Of Fame 2012 Martial Arts.
Powrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa