Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


XXXVI Gasshuku Karate Jutsu / Yawara
z Hanshi Terry Wingrove

(Białystok 20-22.09.2013)


W dniach 20 - 22 września 2013 roku przedstawiciele Centrum KOBUDO KENKYUKAI w składzie: Beata Jończyk, Kazimierz Jarzycki, Radosław Moskwa, Waldemar Pschemus i Robert Bober uczestniczyli w Gasshuku zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Yawara Jutsu. W Białymstoku ponownie gościł hanshi Terry Wingrove, którego nie trzeba przedstawiać znawcom japońskich sztuk walki.

Na treningach Hanshi nauczał technik Yawara w krótkim dystansie wykonywanych poprzez uciski jak i uderzenia.

Tradycyjnie w sobotni wieczór Państwo Lewoniewscy ugościli uczestników uroczystą kolacją, na której świetnie się bawiono i zajadano lokalnymi spacjałami kuchni podlaskiej. Za co pragniemy serdecznie podziękować.

W drodze powrotnej w pociągu nasza ekipa poznała mistrzów świata w tradycyjnych zapasach z Kirgistanu, którzy w Białymstoku walczyli na I Mistrzostwach Świata w zapasach Koluchstyl. Przez całą drogę do Warszawy dyskutowaliśmy o tradycyjnych sztukach walki w Kirgistanie oraz o kulturze i historii tego ciekawego kraju. Przeglądaliśmy materiały wideo pokazując nowo poznanym przekrój naszej działalności, mając jednocześnie niebywałą okazję zobaczyć tradycyjne sporty narodowe Kirgistanu nagrane na największych mistrzostwach kraju. Nasza ekipa dostała prezenty w postaci tradycyjnych kirgiskich czapek oraz banknotów, a od nas otrzymali butelkę tradycyjnego napoju alkoholowego z podlasia "Ducha Puszczy".

SERDECZNIE POZDRAWIAMYPowrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa