Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


I Szkolenie strzeleckie
(Chrzelice 22.09.2017)

W dniu 22 września 2017 roku w siedzibie naszego Stowarzyszenia instruktor strzelectwa i były żołnierz JW2305, przeprowadził dla członków naszego Centrum oraz ich rodzin zajęcia ze strzelectwa. W trakcie szkolenia nauczane były podstawowe zagadnienia z manualnej obsługi broni palnej, bezpieczne i prawidłowe zachowanie się z bronią, prawidłowe postawy strzeleckie: sportowe oraz bojowe, różne rodzaje trzymania broni oraz sposoby zmiany magazynów.

Zajęcia rozpoczęły się wykładem teoretycznym, na którym poruszono tematy takie jak: podstawy budowy broni palnej, prawidłowe zgrywanie przyrządów celowniczych, podstawy balistyki oraz podstawowe błędy popełniane przez początkujących jak również przez doświadczonych strzelców. W trakcie szkolenia korzystaliśmy z replik ASG popularnych modeli broni jak również z broni palnej. W części praktycznej strzelano z replik ASG broni krótkiej oraz karabinków szturmowych do wyznaczonych celów pod uważnym okiem instruktora.

Decyzją instruktora z zadowoleniem informujemy, że kolejne zajęcia są planowane na ostro czyli z użyciem broni palnej na strzelnicy.

Serdecznie dziękujemy instruktorowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Powrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa