Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


Gasshuku jujutsu i bojutsu
(Andrychów 28.II - 1.III 2009)


W dniach 28.II - 1.III 2009 w ośrodku Houbukai w Andrychowie odbył się staż szkoleniowy z zakresu jujutsu i bojutsu. Uczestniczyli w nim studenci z Andrychowa, Białegostoku, Bielska-Białej, Katowic, Opola, Jastrzębia i Żywca. Głównym celem szkolenia było zapoznanie ćwiczących z podstawami systemu nauczanego w ramach Centrum Kobudo Kenkyukai.

W trakcie szkolenia ćwiczący poznali podstawowe pozycje i uniki przed atakiem przeciwnika (happo no undo) w jujutsu i hanbojutsu. Na bazie tych ośmiu ruchów studenci wykonywali kolejne techniki kontrataku. Na bazie happo no undo nauczana była podstawowa forma kata z partnerem i bez partnera.

Kolejnym elementem szkolenia była nauka podstaw bojutsu. Ćwiczący poznali kilka sposobów poruszania się i ataków. Niskie pozycje, ciężkie kije bo oraz wielokrotne powtarzanie technik dały się mocno we znaki ćwiczącym. Jednak pomimo zmęczenia studenci byli w dobrym nastroju.

Staż ten był pierwszym z kilku zaplanowanych w tym roku w krajowych ośrodkach. Kolejne staże będą poświęcone kata koryu jujutsu, technikom z bokkenem oraz doskonaleniu technik wcześniej poznanych.Powrót do listy


Eryk Murlowski


Poprzednia Strona   Strona domowa