Poprzednia Strona INSTRUKTORZY I ASYSTENCI Strona domowa


sensei Maciej Aleksandrowicz sensei Maciej Aleksandrowicz

  • Dyrektor Techniczny ds. IAIDO
  • Główny instruktor w Morishinkan Dojo(Wawelno, Krapkowice)
5 Dan Iaido Musoshinden ryu


Maciej Aleksandrowicz - Treningi iaido rozpoczął w 1993 r. Z uwagi na brak jednolitego systemu szkolenia iaido w Polsce pierwsze stopnie mistrzowskie zdobywał w Niemczech jako członek Deutscher Iaido-Verband. Również w Niemczech uczestniczył w lokalnych stażach oraz dorocznych seminariach z Hakuo Sagawa sensei (9 dan iaido hanshi) oraz Soejima Manabu sensei (8 dan iaido kyoshi). W 2004 r. uczestniczył w jedynym seminarium iaido prowadzonym przez sensei Sagawa w Polsce. Po śmierci sensei Sagawa od 2005 r. uczestniczył w Letnich Szkołach Iaido prowadzonych przez ucznia sensei Sagawa - Inoue Miyoji sensei (8 dan iaido kyoshi). Pod okiem sensei Inoue szkolił się zdając w Tokio jako członek Hakushinkan Dojo (dojo sensei Sagawa) w 2008 r. egzamin na 4 dan, a w 2012 r. egzamin na 5 dan iaido. Współzałożyciel i do 2014 r. członek Polskiego Stowarzyszenia Iaido.

Od 2005 r. prowadzi własną grupę iaido w Krapkowicach - MORISHINKAN KRAPKOWICE, które skupia ludzi zainteresowanych kształceniem swoich umiejętności iaido zarówno w zakresie SEITEI IAI jak i KORYU MUSOSHINDEN RYU chrakterystyczne dla Sagawa sensei i INOUE sensei.

W 2011 r. otwiera skromne dojo w swoim domu - MORISHINKAN WAWELNO, w którym odbywają się regularne treningi iaido, jak i okresowe seminaria z przyjaciółmi i zaprzyjaźnionymi sympatykami sztuk walki. Pierwszym zaproszonym gościem w dojo Morishinkan był śp. sensei Eryk Murlowski.

Powrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa