Poprzednia Strona INSTRUKTORZY I ASYSTENCI Strona domowa


Renshi Waldemar Pschemus Renshi Waldemar Pschemus

  • Dyrektor Techniczny Centrum KOBUDO KENKYUKAI
  • Dyrektor Regionalny oddziału Centrum KOBUDO KENKYUKAI w Niemczech
  • Koordynator i Dyrektor Techniczny w Niemczech z ramienia Centrum
  • Oficjalny przedstawiciel w Niemczech z ramienia IJJF i CyberBudo
  • Główny instruktor w Doitsu Shibu Yanagi no Mai Dojo w Prien am Chiemsee (Bawaria)
6 Dan yawara
5 Dan Nihon Jujutsu
Go-mokuroku Shinyo Shinden ryu


Waldemar Pschemus - ur. w 1969 roku, przez wiele lat mieszkał w Rogowie Opolskim, małej miejscowości na południu Polski. Od 1992 roku mieszka w Prien am Chiemsee w Niemczech (Bawaria). Z zawodu masażysta oraz specjalista od osteopatii i terapii manualnej. Samoobroną i jujutsu zajmuje się od 1988 roku za sprawą Eryka Murlowskiego, założyciela pierwszej sekcji jujutsu na Opolszczyźnie w 1985 r. Treningi w opolskiej sekcji rozpoczął za namową swojego starszego brata, Joachima, który był jednym z pierwszych uczniów sensei Murlowskiego. Brat Waldemara ćwiczył w sekcji już od 1985 roku i był instruktorem - asystentem w Opolskiej sekcji jujutsu. Waldemar swój pierwszy stopień uczniowski (7 kyu) otrzymał z rąk Eryka Murlowskiego pod koniec 1988 roku. W styczniu 1994 roku zdaje egzamin na stopień mistrzowski, otrzymując od swojego nauczyciela Shodan Nihon Jujutsu, a na stopień Nidan Nihon Jujutsu zostaje promowany na początku 1997 roku. Dwa lata później razem z kilkoma przedstawicielami Centrum Kobudo Kenkyukai zostaje promowany na wyższe stopnie mistrzowskie. Na wniosek Dyrektora Technicznego Centrum Kobudo Kenkyukai otrzymuje stopień 3 dan z ramienia Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk Walki (Warszawa 1999). Jako jedna z nielicznych osób propaguje wraz ze swoim pierwszym nauczycielem E. Murlowskim Nihon jujutsu, ćwicząc i nauczając w Polsce w latach 1989 - 1992 Hontai yoshin ryu jujutsu. Jako asystent Eryka Murlowskiego w latach 1989-1999 miał możliwość trenowania z takimi mistrzami jak Kyoshi Terry Wingrove, sensei Peter Nehls 8 dan (Niemcy), Shihan Thierry Riesser (1950-2010) z Hakko ryu (Francja), sensei Peter Nychel oraz Soke Kyoichi Inoue z Hontai Yoshin ryu. Ćwiczy też z przedstawicielami innych sztuk walki, m.in. z Prof. Jonathanem Stewartem z USA (SAMAS), Hanshi Siegfridem Lory z Niemiec (MODERN) oraz Shihan Antonio Garcia z Belgi (Hakko ryu). W 1992 roku zostaje mianowany oficjalnym przedstawicielem na Niemcy z ramienia Centrum Kobudo Kenkyukai. Mieszkając już w Niemczech na przełomie lat 1993-1995 ćwiczy Karate wado ryu w Karate Club "Wadokan" w Traunstein. Od 1994 roku w rozpoczyna treningi w sekcji jujutsu-ASV Grassau u mistrza Herberta Kropf, jednego z pierwszych założycieli jujutsu na górnej Bawarii. Sensei Herbert to specjalista, wieloletni pracownik i szkoleniowiec Służb Więziennictwa w Centrum szkolenia w Straubing. Po piętnastu latach trenowania z hanshi Terry Wingrove (9 dan z Anglii), Waldemar zostaje jego drugim oficjalnym uczniem. Decyzję tę sensei Terry podjął 13 czerwca 2004 roku na seminarium w Kaliszu w obecności Eryka Murlowskiego i tłumacza Marka Sadowskiego. W latach 2006-2012 organizator seminariów yawara w Niemczech.

Posiadacz stopni mistrzowskich 5 dan yawara, 5 dan jujutsu oraz tytułu Renshi. Licencjonowany instruktor jujutsu. Wieloletni członek i Regionalny Dyrektor Techniczny Centrum Jujutsu - Aikijujutsu KOBUDO KENKYUKAI oraz najdłużej współpracujący z sensei Erykiem Murlowskim nad tworzeniem oryginalnego systemu - szkoły sztuki walki i samoobrony Shinyo Shinden ryu yawara (2008). Jako najstarszy student tej szkoły otrzymuje na przełomie lat 2008/09 poziom go-mokuroku. Od maja 2005 roku oficjalny przedstawiciel na Niemcy z ramienia IJJF i SEIBUKAN mianowany przez Hanshi Terry Wingrove (9 dan), Dyrektora Technicznego IJJF. Z rąk Terry`go Wingrove otrzymuje w 2007 roku stopień yondan yawara. Na początku 2009 na specjalnej promocji Hyosho Shiki w Sakura no Yama So-Honbu dojo w Chrzelicach otrzymuje od shihan Eryka Murlowskiego stopień Yondan Nihon Jujutsu.

W latach 1989 - 2012 brał udział w kilkudziesięciu seminariach krajowych i zagranicznych (m.in. w Anglii, Austrii, Finlandii, Japonii, Niemczech, Włoszech, Węgrzech). Uczestniczył w wielu prelekcjach i pokazach jujutsu, nauczał młodzież, dorosłych, pracowników służb mundurowych jak i przedstawicieli innych systemów (aikido, karate, Modern Combat, Krav Maga). W latach 2005-2011 ćwiczył m.in. z takimi mistrzami jak Shihan Alan Ruddock 6 dan aikido, Hanshi Tino Ceberano 8 dan, Hanshi Patrick MaCarthy 8 dan Shuho ryu, sensei Tony Christian 7 dan BKA, sensei Hubert Laenen 6 dan karate, Kaicho Dennis Hanover, Prezydent Dennis Survival Ju Jitsu 10 Dan, sensei Shinyu Gushi 9 Dan Uechi-ryu, mistrz Qiongqi Pan oraz mistrz Cheng Miao Pan ze szkoły "Białego Żurawia" z prowincji Yong Chun (Chiny), sensei Roland Brodkorb 6 Dan Ju Jutsu, sensei Yukiyoshi Marutani 7 dan Sei ryu karate, sensei Kando Shibamori 8 dan Wado ryu karate, sensei Rostas Tibor 5 dan z Węgierskiej Organizacji Wado-ryu Karate, Hanshi Alex DaCosta 8 dan Iaido, 6 dan karate, sensei Morio Higaonna 9 dan Goju ryu karate, sensei Eric Higaonna, sensei Tetsuji Nakamura 6 dan Goju ryu, Hanshi Alan Tattersall 8 dan jujutsu i iaido, sensei Makoto Fukumoto 6 dan Uechi ryu, sensei Eizo Fujita 7 dan shito ryu karate, Sandai-kichu Claudio Artusi Mondo ryu, Soke Philippe Floch 10 dan Modern Combat, Shihan Stephen Nicholls 7 Dan Kodenkan Danzan ryu Ju-Jitsu.

W kwietniu 2011 roku otrzymuje od Hanshi Terry Wingrove przedłużenie przedstawicielstwa z ramienia IJJF& Cyber Budo na Niemcy. Hanshi nadaje mu też upoważnienie do nadawania stopni mistrzowskich do stopnia sandan włącznie.

W październiku 2011 roku otrzymuje rozszerzone oficjalne przedstawicielstwo na Niemcy z ramienia Centrum Kobudo Kenkyukai z funkcją Koordynatora i Dyrektora Technicznego oraz oficjalnego przedstawiciela szkoły Shinyo Shinden ryu yawara w Niemczech (Doitsu Shibu dojo). Otrzymuje też upoważnienie do nadawania stopni mistrzowskich do stopnia nidan włącznie. Na początku 2012 roku zakłada własną sekcję jujutsu, będącą zarazem oddziałem Centrum Kobudo Kenkyukai & IJJF Germany.

Powrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa