Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


Ogólnopolskie Seminarium Jiu-Jitsu
Wrocław 2 - 3 .06.2007


W dniach 2 - 3 czerwca 2007 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Jiu-Jitsu zorganizowane przez sekcję RUDZKI Tomodachi z Wrocławia, oddział Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin Ryu. Zaproszenie na to seminarium od sensei Marka Rudzkiego, głównego organizatora przyjął Eryk Murlowski, Prezes Centrum KOBUDO KENKYUKAI, który wraz z grupą swoich studentów uczestniczył w treningach, pokazach i szkoleniu. Była to też okazja do spotkania z dawno nie widzianymi już przedstawicielami różnych systemów m.in. dr Krzysztofem Kondratowiczem, shihanami: Ryszardem Gumińskim, Krzysztofem Jankowiakiem, Andrzejem Berezowskim, Krzysztofem Raźnym, Stanisławem Cynarskim, soke Eugeniuszem Sikorą oraz Oleksandem Gorbatiukiem. W seminarium brało udział kilkudziesięciu mistrzów i blisko 150 studentów z całej Polski.

Zajęcia na tatami prowadzili m.in.:
- Marek Kaczałko - Mistrz Świata z 1999 roku w shotokan kumite i Mistrz Polski z roku 2000,
- Paweł Szubart - purpurowy pas Brazylijskiego Jiu-Jitsu, niebieski pas Luta-Livre,
      zwycięzca Mistrzostw Wschodniej Brazylii w roku 2005 w kategorii OPEN
      i Mistrzostw Goiany w kategorii półciężkiej,
- Eryk Murlowski - godan, główny przedstawiciel IJJF i systemu YAWARA na Polskę,
- Stanisław Cynarski - przedstawiciel Aikibudo i Katori Shinto ryu,
- Ryszard Gumiński - Daito Ryu aikijujutsu i Yoseikan,
- Eugeniusz Sikora - Soke i Prezydent Polskiej Akademii Jujitsu, - Oleksander Gorbatiuk - 4 dan sambo.

Zajecia i treningi odbywały się równolegle na trzech polach. W ramach PCJJGR odbyły się też egzaminy na kolejne stopnie mistrzowskie i stopnie uczniowskie zakończone uroczysta promocją, której dokonał Soke dr Krzysztof Kondratowicz. W przerwie seminarium goście i uczestnicy zostali zaproszeni na rejs po Odrze. Dwie godziny spędzone na wodzie, atrakcje widokowe oraz kiełbaska z grila były świetnym wytchnieniem dla ćwiczących.

Wg słów i opinii większości uczestników seminarium spełniło swą rolę spotkania, będącego szansą na dalszy rozwój kontaktów pomiędzy różnymi organizacjami jujutsu w kraju.

Eryk Murlowski


Poprzednia Strona   Strona domowa